Úsměvná překvapení

Zatímco rodiče se mohou cítit vysíleni každodenním koloběhem domácnosti a práce, prarodiče si na povídání a hraní s vnoučaty vždycky udělají čas. Nečeká se to od nich každý den a tak mají čas se na vnoučata těšit. Což je na prarodičovství to nejlepší. Role babiček a dědečků se během posledních let mění. Jsou aktivnější – sportují a cestují a vnoučatům tak nabízejí rozšíření jejich přirozených zájmů. Společně strávené chvíle přináší oběma stranám obohacení.

děti

Laskavost a nadhled je neocenitelnou devízou prarodičů a vnoučata přinášejí nápady, humor a mnohá úsměvná překvapení. Není pro babičku většího vyznamenání od tříletého vnoučka, než jeho vážné prohlášení po právě dokončené hře: Až já budu velký, bude ze mě babička. Hodná…. Vůbec si tenkrát nedal vysvětlit, že z malého klučíka nevyroste babička, ale dědeček. Ještě po letech se tomu společně zasmějete. Společné návštěvy divadelních představení, výstav a kina vytvoří mezi prarodiči a vnoučaty silné pouto.

dítě

Vzpomínka, jak se vaše vnučka na kouzelnickém představení přihlásila coby dobrovolnice k účinkování na jevišti, kde ji kouzelník nechal zmizet. A doprovázející dědeček vyběhl z desáté řady svoji vnučku hledat. A za potlesku celého sálu ji našel sedět na původním sedadle. Dodnes mají spolu tajemství, jakým kouzlem z toho jeviště zmizela. Nejvíce humoru zažijí vnoučata se svými prarodiči při cestování. Je úplně jedno, jestli si vyjedou na bicyklech, autem, nebo vlakem. Vždycky je to dobrodružství a vždycky se všichni dobře pobaví.

nohy

Hlavně tehdy, když někdo píchne pneumatiku a je ji potřeba na místě zalepit. Nebo ve vlaku přestane fungovat klimatizace a je třeba vyrobit z novin vějíře na ochlazení vzduchu. V internetovém magazínu najdete další překvapení, která nám mohou děti připravit.