Svačiny, které vás zasytí na celé dopoledne

Koho by v práci občas nehonila mlsná, ale víte čím jí spolehlivě zahnat? Čokoláda nebo bageta může být také řešením, ale my se dneska podíváme spíše na zdravější varianty. Ty pomohou spolehlivě zahnat mlsnou i pocit hladu a vy nebudete mít výčitky, že jste hřešili. Zkuste se zaměřit hlavně na potraviny, které obsahují enzymy a spoustu dalších vitamínů a minerálů. Takových potravin totiž v jídelníčku není nikdy dost!Mix oříšků a ovoce

Pokud se navíc snažíte shodit nějaké to kilo, je potřeba potraviny vybírat s rozmyslem. Důležitý podíl by měly tvořit sacharidy, které dodávají tělu potřebnou energii a měly by být součástí každé snídaně i dopolední svačiny. Jídlo by vás správně mělo zasytit a uspokojit chuťové buňky. Je jen na vás, zda se rozhodnete pro sladkou nebo slanou variantu, na chuť si přijde skutečně každý.

Celozrnné pečivo s pomazánkou
Pokud jste milovníky pečiva, vsaďte na to celozrnné, které je daleko zdravější než jeho bílá varianta. Pečivo můžete doplnit o vhodnou pomazánku a nakrájenou zeleninu. Pomazánky mají tu výhodu, že jsou hotové během chvilky a pokud si připravíte větší množství, vydrží vám v lednici i delší dobu. Nejlepší pečivo je to ze žitné nebo celozrnné mouky, které dokáže velmi rychle utišit začínající pocit hladu. Celozrnné pečivo volte ve dnech, kdy máte k obědu něco lehčího a potřebujete doplnit bílkoviny.
Křupavé müsli

Kuskus se sušeným ovocem
Dáváte přednost sladké verzi svačiny? Pokud hledáte nejrůznější alternativy, jak nahradit slané pečivo, zkuste do hry zapojit nejrůznější oříšky, sušené meruňky, datle, fíky atd. Vybírejte z receptů, které jsou chutné, a přitom nemusíte s jejich přípravou strávit dlouhé hodiny. Jedním z nich je i kuskus, který si můžete dopřát i ve sladké variantě. Příprava kuskusu trvá jenom pár minut, nakonec ho stačí osladit agávovým nebo datlovým sirupem a máte chutnou a hlavně zdravou svačinku, která vás zasytí na celé dopoledne.