Kde domov můj?

A z jakého důvodu nezkusit vše? Samozřejmě situaci trochu zlehčuji. Pojďme se společně podívat na variantu, která vám bude nejvíce tzv. sedět.

knihovna

Ve městě studií

Většinou jsou v rámci studentkých měst také firmy a společnosti, hledající odpovídající zaměstnání ve vašem oboru. Volba se tak může zdát zcela jasná a bez dalších námitek. Mějte na paměti, že sice budete mít zaměstnání ve svém vlastním oboru, ale bez hlubšího sociálního zázemí. Co tím myslím? Zná to každý, kdo byl na kolejích nebo i v bytě s dalšími spolubydlícími. Život se do určité míry vměstnatl do kolejí, školy a více či méně občasné zábavy. Kámoše máte, kdo však zůstane? Rázem se může stát, že zůstanete téměř sám v městě, kde nebudete téměř nikoho znát. To je bomba? Na čas. Za chvíli, ať chcete nebo nechcete se většinou dostaví stav stesku. Je to přirozené a je na každém, jak se s ním vyrovná.

V rodném městě

Skvělá volba, přatelé a staří známí jsou na dosah ruky. O práci většinou také není nouze. Zjistíte, že podobné podniky fungují i ve zcela jiném okrese či kraji. Zde problém není. Co se někomu může jevit jako výhoda, pro durhého nikoliv. O čem mluvím? O starých vazbách, které můžete chtít jednou pro vždy zanechat za sebou. Proto se i mnoho lidí odváží vyjet na studia dál, než jen pár kilometrů od svého domova. Vztahy s rodinou musíme brát v úvahu také. Máte chuť se vrátit do rodného města pod dohled vašich rodičů? Máte chuť neustále argumentovat a obhajovat si své vlastní rozhodnutí? Vězte, že po příjezdu se z vás stane opět to malé nemotorné děťátko, které potřebuje péči rodičů. Myslete na to, ať nejste překvapení.otevřená kniha

V zahraničí

Jo takové Maledivy nebo Havaj, to by byl havaj. Kdo oplývá dalším jazykem, například angličtinou, má cestu volnější. Ano, dnešní doba a trh je globalizovaný a není problém vycestovat třeba do Číny. Komu vyhovuje odhození veškerých pout a vidina nového začátku, tomu popřejme mnoho štěstí a zdaru. Uvědomte si však, že ne všechny destinace jsou na nově přistěhované zahraniční zaměstnance vlídné. Lidé jsou různí, jejich názory a myšlenky také. Nemusí být proto zcela jednoduché tzv. zapadnout do místní komunity.