Poučte své děti o tom, jak se chovat na sociálních sítích

Ačkoli dnešní děti vyrůstají s tím, že internet je pro ně asi stejně známý jako pro jejich rodiče komunistický režim, je pravdou, že některé hříchy zůstávají. Například si ne všichni uvědomují, že cokoli napíšou jako svůj statut, popis nebo komentář, je veřejné a může to ovlivnit jejich soukromí, ale také budoucí život.

Na jaká fakta své potomky upozornit?
Ujistěte se, že vaše dítě rozumí tomu, jak sociální sítě a internet používat. Nejde o to, jakou sociální síť si zvolí, vždy je dobré přemýšlet o bezpečnosti a ochraně soukromí.
o Děti si musí uvědomit, že cokoli napíšou online, to je veřejné
I když si děti u profilu napíší, že jeho statusy mohou vidět třeba jenom přátelé, nebo jenom rodina, případně jenom určitý okruh lidí, nejde jenom o toto zabezpečení. Vždy existuje možnost, že cokoli, co vaše dítě napíše, může proniknout do veřejných sítí. Proto dítě naučte, že nesmí žádné osobní, intimní nebo citlivé informace, které by se daly zneužít, udávat online.
o Dokonce i internetový profil má identitu
Ať už si vaše dítě na internetu vytvoří jakoukoliv identitu, mělo by vědět, že ani ta se jenom tak lehce nedá změnit nebo vymazat. Pak se velmi lehce může stát, že si jednou budou personalisté projíždět veřejné sítě a komentáře člověka, kterého zaměstnávají. Tato identita, kdyby si ji děti trochu přikrášlily, se pak jenom těžce udává na přesnou míru.
o Zabezpečení je nutné kontrolovat
Dokonce i když nezveřejňuje vaše dítě nic citlivého nebo zneužitelného či citlivého, mělo by vědět, že je důležité kontrolovat, kdo příspěvek, který dítě na sociální síť píše, vidí. A samozřejmě, jaké a kam posílá fotografie.

Naučte svého potomka, že nejde jenom o něj

Jsou věci, které se nedělají. Některé věci se nezveřejňují proto, že by mohly zranit samotného potomka, jiné naopak by mohly zranit někoho jiného. I na to by mělo vaše dítě pamatovat.