Pořizujete si štěně? Pár důležitých rad před tím, než si psího kamaráda přivezete domů

Proč chcete pejska?

Zprvu si ujasněte, co od svého psího kamaráda očekáváte. Chcete, aby s vámi trávil čas doma na gauči, nebo chcete hlídače, který nepustí za plot vaší zahrady ani myšku? Máte v rodině děti? Budete mít čas chodit s ním na výcvik, nebo chcete pejska, kterého vycvičíte doma? Je opravdu důležité si na tyto otázky odpovědět a podle toho vybrat plemeno.

roztomilé_štěně

Pokud chcete psa, který ochrání váš dům či zahradu, vybírejte mezi vlčáky, dobrmany nebo třeba jezevčíky. Pokud chcete, aby byl pes vhodný i pro rodinu, poohlédněte se po Akitě inu, cena je přijatelná a tento pejsek bude věrný, oddaný a ochrání vás i celou vaši smečku. Je poměrně dominantní a velice inteligentní, takže nudit se s ním rozhodně nebudete.

Co bude štěně potřebovat?

Pejska máte vybraného, zbývá mu pořídit nezbytné věci. Pokud bude bydlet venku, měl by mít boudu, kde mu nebude zima a nebude na něj pršet. Dovnitř mu můžete dát nějaký polštář, https://www.magniflex.cz/produkty/polstare ale počítejte s tím, že jakožto štěně mu dá co proto. Pokud bude pejsek bydlet doma, pořiďte mu pelíšek. Možná si říkáte, že klidně může spát u vás v posteli, ale jste si jistí, že vám to nebude vadit za tři, pět nebo deset let? Je lepší naučit psího kamaráda, že má své místo. Prostor, kam mu nikdo jiný nevleze a on bude mít klid, když bude potřebovat. Co se týče krmení, domluvte se s chovatelem, na co je zvyklý a pokud vám podávané granule nevyhovují, na nové přecházejte postupně, ať si jeho střeva zvyknou.

Psí_kamarád

Očkování proti vzteklině je povinné pro všechny psy od šesti měsíců a nově musí mít pejsek čip, nezapomeňte na to.

Vyžaduje pohyb a motivaci

Jako každé zvíře, potřebuje i pes spoustu pohybu. Od mala ho učte chodit na vodítku, motivujte ho různými psími dobrotami a odměňte ho pokaždé, když poslechne. Pejsek vás bude poslouchat rád a vy budete moct vyrážet na procházky do přírody s bezvadným „parťákem“. Věřte, že vám nikdy neřekne, že se mu nechce ven. A díky jemu uděláte i vy něco pro své zdraví.