Odblešte vašeho psa efektivně!

Jestliže i vy jste nadšený pejskař, jistě se vám již několikrát stalo, že váš mazlíček dotáhl domů nějakou tu blešku. Pokud máte psa venku na zahradně, není to až takový problém. Opravdové nesnáze nastávají až v momentě, kdy s vámi váš pejsek žije v bytě. Rázem můžete mít zablešenou celou domácnost. Každý, komu se již něco podobného stalo, jistě ví, že se jedná o problém, se kterým je velice těžké bojovat, proto vám přinášíme pár tipů, díky kterým tento problém nebudete muset již nikdy řešit!
ležící pes
Prevence:
Téměř jako u každého problému je velice nutná prevence. Pokud váš mazlíček chodí mimo dům, nebo se stýká s jinými zvířaty, je nutné ho před napadením chránit. Nejúčinnější jsou obojky. Tyto speciálně upravené obojky chrání vašeho pejska nejen proti blechám, ale i klíšťatům. Druhou spolehlivou variantou jsou pipety. Jedná se o látku, která je jednou za čas psovi nakapána na srst. I zde se jedná o vysoce kvalitní ochranu. Pokud zvolíte šampóny, musíte pejska pravidelně koupat. Pokud se tak neděje, jsou téměř neúčinné. Mějte ovšem na paměti, že jednotlivé prvky ochrany je zapotřebí střídat (ale určitě nepoužívat souběžně!). Pokud používáte již dlouhou dobu jeden způsob ochrany, blechy vůči němu začnou být imunní. Z toho důvodu, je nudné výrobky čas od času vyměnit.
škrabající se pes
Po nálezu blech v domácnosti:
Jestliže naleznete v kožichu vašeho psa blechy a přitom žije s vámi v domácnosti, pak máte problém. V první řadě je nutné odblešit psa samotného, některým z výše uvedených způsobů. Následně je nutné důkladně vyprat a vyčistit všechny tkaniny, se kterými zvíře přišlo do styku (pelech, koberce, sedačku a podobně). Pokud tak neučiníme, budou se parazité neustále vracet. Nesmíte zapomenout ani zbavit blech všechny ostatní zvířata v bytě (kočky, morčata…). Jedině takto dokážete perfektně očistit vaši domácnost.