PH vody v bazénu je nezbytné pravidelně sledovat

Vaše bazénová chemie nefunguje tak, jak má? Je vaše pokožka po koupání podrážděná? Děláte všechno proto, aby voda ve vašem bazénu byla dokonalá, ale pořád to není ono? Na vině může být nevhodné pH bazénové vody.

bazén

Optimální pH bazénové vody by se mělo pohybovat v rozpětí hodnot 6,8 až 7,5. Pokud je pH nižší anebo vyšší, může snadno dojít k tomu, že přípravky bazénové chemie nefungují tak, jak by měly a voda působí nepříznivě na pokožku plavců.
Ke změně hodnoty pH vody může dojít mnoha různými způsoby, často to však bývá z důvodu špatného pH plnicí vody anebo třeba kvůli velké intenzitě koupání či kvůli rozrůstání sinic a řas.

Je tedy jasné, že nevyhovující koncentraci vodíkových iontů v bazénu je nezbytné napravit, ať už směrem dolů či nahoru. Ovšem tomu by vždy mělo předcházet měření hodnoty pH, abyste měli naprosto jasno v tom, jak si právě vaše voda v nádrži stojí.
Zjistit hodnotu pH vody v bazénu není nic složitého, tedy alespoň v případě, kdy máte po ruce spolehlivý pH tester. Ten si můžete zakoupit v každém dobrém obchodě s bazénovou chemií. PH tester není ani drahý, a ještě navíc vám mnohé jeho součásti vydrží po celou koupací sezónu, stačí, když budete nadále dokupovat pouze plnicí náplně samotných testovacích činidel. K dispozici jsou vám testery jak v kapalné, tak v pevné – sypké podobě.

voda v bazénu

Měřit hodnoty pH, ale také koncentrace aktivní látky ve vodě byste měli pravidelně v rozmezí jednoho až dvou týdnů. Tento interval je na místě zkrátit v případě, že máte podezření na zhoršení kvality vody.
Na případné změny je nezbytné okamžitě reagovat a upravit pH na žádoucí hodnotu s pomocí speciálních přípravků pH plus a pH mínus, které vám pomohou dosáhnout požadovaných hodnot.
Uvidíte, že pravidelné měření vám pomůže upravit kvalitu vody v nádrži tak, že bude dokonalá, protože všechny přípravky budou fungovat tak, jak mají.