Když se chce, ale nejde to

Problémy s erekcí se začínají stávat jedním ze symbolů moderní doby. Někteří lidé se mohou domnívat, že je to způsobeno hlavně nečistotami v ovzduší a smogem, průmyslovými odpady, nevhodnou stravou, nedostatkem pohybové aktivity a dalšími běžnými problémy, o nichž se ví docela dlouho. Ano, je to tak, všechny tyto vlivy mají na této skutečnosti svůj podíl, jenže nesmíme zapomínat na jednu podstatnou, dalo by se říci, fatální příčinu, a tou je stres.

Peruánské Andy

Stres je skutečný zabiják a lidské tělo není vybaveno, aby mu dokázalo čelit příliš dlouhou dobu. Stres velmi vyčerpává organismus, okrádá jej o zásoby minerálních prvků a po určité době se může dostavit kolaps v podobě infarktu, mozkové mrtvice, ale i hlubokých depresí, vedoucích až k sebevraždě. Možná jste si také všimli, že sebevražd přibývá, protože lidé neznají východisko ze své svízelné situace, ale je to také způsobeno tím, že mají v krvi příliš mnoho kortizolu a adrenalinu, který blokuje vnitřní hlas – intuici, a tím pádem správné rozhodování a řešení.

Stres se také podepisuje za sníženou hladinou testosteronu, tento hormon brzdí právě zmiňované stresové hormony, takže pokud jste delší dobu ve stresu a pod tlakem, neočekávejte, že budete mít testosteron v normě. A co to pro vás konkrétně znamená?

kořen Ženšenu

Třeba to, že byste rádi prožívali každodenní sex, máte doma nádhernou a milující partnerku, a namísto hrátek v posteli máte jen hlavu v dlaních.

Zkuste to s Ženšenem a Macou peruánskou – tyto bylinky prokazují velkou službu tím, že navrací stav hormonální rovnováhy a blokují tvorbu stresových hormonů, takže se testosteron může přirozeně tvořit. Říká se jim souhrnně „adaptogeny“ a do této kategorie patří ještě Ashwagandha, Eleuterokok, Maca doplněk stravy a Kotvičník zemní. Ať už to vyzkoušíte s jakoukoli bylinou, bude to krok kupředu vstříc vítězství nad neblahými důsledky působení stresu. Samozřejmě se ovšem musíte snažit odstranit příčinu stresu, aby to nebyl marný, dlouhotrvající boj.