Co Čech, to příznivce tažného zařízení

Tažné zařízení je jedno z nejčastěji montovaných autopříslušenství a v naší zemi se o jeho funkci opírá velký počet majitelů či provozovatelů motorových vozidel. Docela nenápadný kulový čep za autem totiž dokáže uspokojit potřeby v mnoha ohledech zejména tam, kde lidé sází na svou soběstačnost a nezávislost.

přívěsný vozík za tažné zařízení

Karavany – kdo se odhodlá trávit dovolenou uvnitř karavanu, může časem přijít na to, že karavan poskytuje tolik soukromí a pohodlí, že jej snadno vymění za dovolenou v hotelu nebo penzionu. Mimo jiné umožňují karavany velmi pružné rozhodování, kde s nimi parkovat, a kde nocovat, takže pokud se vám zrovna nezamlouvá kemp, který jste si vybrali, nahlédnete do mapy, případně na Internet, a přesunete se tam, kde je to dle vašeho mínění atraktivnější. A tak můžete trávit týden třeba na Lipenské přehradě, a pokud vám nevychází počasí, můžete se vzápětí přemístit třeba do Jizerských hor a provozovat horskou turistiku.

přívěs za auto

Přívěsné vozíky – podobně jako karavan, i přívěsný vozík se dá pronajmout, takže vám stačí pouze být vlastníkem tažného zařízení, abyste mohli podniknout různé akce, jako je stěhování, vyklízení bytů, větší nákupy stavebního materiálu, zahradní techniky, elektrických spotřebičů a dalších velkých předmětů, které by se vám do auta nevešly.

Přeprava koní – nadšenci jezdeckého sportu občas potřebují přepravit koně přes terén, kde na nich nemohou přímo jet, např. na delší vzdálenosti přes celou republiku z důvodu pořádání parkurových či dostihových závodů. Přeprava koní speciálními vozíky je naprosto běžná v mnoha zemích světa a Česká republika není výjimkou.

Přeprava jízdních kol – jednou z novinek využití tažného zařízení jsou nosiče jízdních kol. Jsou výhodné zejména v tom, že za jízdy na kolo dobře vidíte, nehrozí jeho pád na karosérii a velmi snadno bicykl na nosič nasadí i člověk, který nedisponuje zrovna velkou fyzickou silou. Nosiče kol na tažné zařízení vám umožní bezpečnou jízdu i na velmi dlouhé vzdálenosti.