Proč pít protein po tréninku?

Proteiny a proteinové nápoje mají v životě někoho, kdo se věnuje fitness nebo intenzivnímu cvičení nezastupitelné místo. Dostatečný příjem bílkovin je důležitý nejen pro budování svalové hmoty, ale i pokud je vaším záměrem hubnout.

Pokud si chcete pořídit proteinový nápoj, dbejte na to, aby byl co nejkvalitnější. Obecně se za nejkvalitnější považují syrovátkové proteiny. Samozřejmě existují i různé alternativy, například pro ty, co syrovátkový protein nemohou ze zdravotních důvodů, nebo z etických, pokud jsou třeba vegani. Možná budete muset vyzkoušet více protein, než najdete ten pravý, ale to je v pořádku.

cvičení

Každému vyhovuje něco jiného, nejen ohledně složení, ale i ohledně chuti. Někdo má rád raději sladší proteiny, někdo méně sladké, někdo chce přírodní sladidla, jako je stévie, jinému nevadí umělá sladidla, například maltitol. Proteinové nápoje po cvičení Goodly jsou kvalitní, se skvělou chutí, a mohou být tím pravým třeba pro ty, kteří se chystají vyzkoušet svůj první protein.

Proč bychom tedy po tréninku měli pít proteinový nápoj? Vysoká dávka bílkovin napomáhá regeneraci svalů, které dostali předešlým cvičením zabrat. Sami uvidíte, že druhý den po tréninku se nebudete cítit, jako byste měli za chvíli umřít. Napomáhá taky tomu, aby došlo k posílení svalů a naopak, pokud je našim záměrem hubnout, aby došlo, co k nejefektivnějšímu spalování tuků.

strongman

Protein samozřejmě nemusíte pít jenom po tréninku. Skvěle se hodí i jako dopolední nebo odpolední svačinka. Pokud si ho dáváte večer, nerozmíchávejte ho v mléce, ale pouze ve vodě. Lépe se vám bude trávit. Proteinový nápoj vám také dokáže utišit hlad a zahnat chutě na sladké. Můžete ho také přidat do různých sladkých receptů, jako jsou palačinky, tvaroh s ovocem nebo koláč. Jídlo si krásně osladíte, dodáte mu příjemnou chuť, a ještě zvýšíte obsah přijatých bílkovin.