Jaké výhody svým dlužníkům nabízí nebankovní společnosti?

Nebankovním institucím se řada lidí vyhýbá obloukem. Není to zase až takovým překvapením, neboť o jejich praktikách bylo řečeno řada mýtů a polopravd. Ano, je pochopitelné, že ne všichni poskytovatelé budou nabízet výhodnou úrokovou sazbu, za to ale přichází s jistou benevolentností, která v bankovním sektoru již několik let chybí. Pojďme si společně představit některé výhody nebankovního sektoru, které přijdou vhod nejenom rizikovým žadatelům.

  1. Bez doložení příjmu a velmi rychle

Věděli jste, že je možné získat nebankovní hypotéku bez doložení příjmu? V bance něco nepředstavitelného, ale v nebankovním sektoru takové společnosti skutečně existují. Jako v bance je však zapotřebí počítat se zástavou nemovitosti, která v případě žadatelovy neschopnosti splácet, propadne společnosti. Ta následně může přistoupit k dražbě. U hypotečního úvěru se však zase nejedná o nic až tak neobvyklého, i banky postupují stejně. Je ale pravda, že nebankovní hypotéka oproti její bankovní konkurentce nabízí vyšší úrokovou sazbu.

Klíče od domu

Bez doložení příjmu mohou klienti nebankovních společností získat i spotřebitelský úvěr. Vlastně díky jejich rychlým půjčkám do nebankovek každý rok zavítá tisíce lidí. Vyřídit takový úvěr je stejně snadné, jako si vyčistit zuby. Peníze navíc získáte proti podpisu smlouvy nebo budou připsány na účet ve váš prospěch do několika málo dnů.

Podpis smlouvy

Nesmíme opomenout zmínit i krátkodobé půjčky, jejichž smlouva se zpravidla uzavírá na 14 dní. Jsou zcela bez úroku a dlužník tedy vrací společnosti jen jistinu, kterou si vypůjčil. Má to však jeden háček, pokud se mu nepodaří vše splatit včas, úroková sazba i sankce za pozdní splacení jsou obrovské.

  1. Žádné prověřování v registrech

Registry dlužníků jsou velkým strašákem většiny z nás. Stačí jen jedna pozdě zaplacená faktura a rázem se můžete ocitnout na černé listině neplatičů.