Co si obléct na párty ve stylu 80.-90. let?

Popusťte uzdu své módní fantazie, 80.-90. léta byla divoká a barevná. Poradíme vám v čem budete hvězda každé retro párty i jak takové kousky najít.

Porozhlédněte se v místním secondhandu

Co je opravdu trendy a in? Mít oblečení skutečně z 80. a 90. let. Skvělé jsou na to secondhandy, kde najdete luxusní poklady za příznivé ceny.

žena

Půjčte si oblečení od známých či příbuzných

Zeptejte se známých nebo členů rodiny, zda nemají na půdě nějaké starší kousky oblečení, které by se vám mohly hodit. Společně si prohlédněte fotografie z této doby a zjistěte, co nejvíc frčelo. Skutečné, autentické fotografie jsou nejlepší zdroj inspirace.

Vyberte si jeden specifický kousek

Vyberte si jeden specifický kousek a podle něj dolaďte zbytek outfitu. Co se tenkrát nosilo? Mohou to být plísňové džíny, strečové kalhoty, tepláková souprava nebo saka s vycpávkami.

Barvy a materiály

Móda této doby byla všechno, jen né nudná. Nosily se jasné barvy, divoké potisky a materiály, které k sobě moc neladily, ale za to hravě kontrastovaly. Porozhlédněte se po kůži, denimu, sametu nebo krajce. 

žena

Vlasy musí být vidět

Outfit máte vybraný, tak teď ještě účes. Pokud vám přijde, že oblečení je až příliš výrazné, věřte, že vlasy musí být ještě výraznější. Tato doba fandila objemným účesům. Trendy byla trvalá a vlnité vlasy. K ruce si vezměte krepovací kulmu, lak na vlasy a výraznou gumičku nebo čelenku.

Tip: in budete s vyčesaným culíkem na stranu

Jak vytvořit ten nejlepší model?

  • nebojte se experimentovat, velký top (na jedno rameno) nebo oversized mikina a k tomu mini sukně či přiléhavé legíny
  • vezměte si top s ramenními vycpávkami
  • odvažte se i co se týče barev, co takové neonové barvy? Vše je povoleno
  • chcete být za sexy rebelku? Zkombinujte denim s krajkou nebo kůží
  • jste sportovní typ? Dobře se budete cítit v trikotu, legínách a tlustých nahrnutých ponožkách
  • samozřejmostí jsou výrazné, velké náušnice a náhrdelník