Nový člen rodiny

To je ovšem zásadní chyba. Nejprve je třeba si uvědomit časovou náročnost péče o zvíře a pak teprve zvážit jeho pořízení.

Je zcela jasné, že jsou živočichové, kteří jsou nenároční a prakticky o ně není žádná starost. Takové morče je milé a prakticky potřebuje jen pravidelné čištění ubytovacích prostor. Stejně jako například králík, křeček nebo želva. Jen při koupi želvy si dávejte pozor, abyste se nedostali do křížku se zákonem. Raději kupujte jen v kamenné prodejně a nechte si vystavit řádný doklad.

kočka

Pokud však zvažujete něco onačejšího, aby to už tedy stálo za to, tak ještě před koupí si to řádně proberte. Celá rodina. Nikdy nevíte, kam se to pak celé zvrtne. Jistě probíráte koupi kotěte, psíka, tygříka nebo malého krokodýlka. Každé toto zvířátko jistě bedlivě zvážíte. Radím vyloučit tygříka, neb je příliš náročný na stravu a pravděpodobně byste v jeho dospělosti museli jít žebrem. Rovněž krokodýla nelze jednoznačně doporučit, neb jsou potíže s jeho umístěním. Někteří členové rodiny by pak mohli vznést rázné protesty proti jeho přítomnosti ve vaně, obzvláště tehdy, chtějí-li se vykoupat.

Zbývá nám tedy kočička a pejsek. Obojí má něco do sebe. Kočka není skoro vůbec náročná na čas. O tom, kdy si bude s vámi hrát totiž rozhoduje výhradně ona. Takže občasné pohlazení či nějaká kratší hra ji zcela uspokojí. Pak už jí stačí jen dostatek žrádla. Pokud je stále doma, je třeba vyměnit její záchod. To je vše.

psi

Pejsek je zcela jiná kapitola a o neuvážené koupi svědčí plné psí útulky. A to ještě v tom lepším případě. Je totiž také spousta lidí, pro které sice existuje výraz, ale nelze jej zde použít, kteří raději psa někam pohodí a ujedou. To jsou přesně ti, kteří věc neuvážili a poslechli i své děti, jak prý se o něj budou starat. Jo, první týden, nebo dva, a pak už mají zase své zájmy. Především musíte mít na psa čas. Tak jako na jiné věci.