Apple Music versus Spotify

Dnes náleží poslech hudby prostřednictvím internetu mezi jednu z nejvíce populární a využívající alternativu. Hudební streamovací služby však nabízí nejen pouhý poslech dané skladby, alba či interpreta. Přínosem je možnost poslechu i v jakémkoliv zařízení, tj. nejen prostřednictvím počítače, tabletu či mobilního telefonu.
logo Spotify 
Už minuly doby, kdy se alba stahovala do počítače. Dnes světu vládne online poslech hudby. Kde máte k dispozici veškeré novinky a lze si tvořit i vlastní playlisty. Není tedy divu, že je stále více preferován poslech prostřednictvím hudební streamovací služby. Spotify a Apple Music jsou dva velcí rivalové v rámci hudební online branže. Jaké výhody má Apple Music? Proč se těší stále nejvyšší oblibě Spotify?
 
Apple Music aneb jablečné hudební menu
 
Hudební tah na získání více uživatelů v podobě snížení ceny. Pyšní se nabídkou dárkových karet. Jedná se o roční předplatné a tímto tak může konkurovat i svému soupeři, tj. službě Spotify.
známé nakousnuté jablko 
Apple Music je americkou společností, která nabízí veškeré nejen novinky z hudebního světa. Na popularitě ztrácí tato služba díky ceně, i když na tom už společnost pracuje. Další nevýhodou pro mnohé může být fakt, že stále je méně uživatelů mající a využívající Apple služby, než je tomu na trhu s Androidem. Apple Music je populární zejména u mladé generace, pro kterou není problém si připlatit. Starší ročníky už více rozmýšlejí, zda využít Apple Music. Výhodou Apple Music je možnost poslechu hudby rovněž v offline režimu, užití si hudby bez reklam. Též nabídka doporučení vhodné muziky a stejně tak potenciální sdílení skladeb s přáteli.
 
Spotify aneb neporazitelný rival?
 
Spotify působí od roku 2008 a náleží mezi nejoblíbenější online hudební streamovací službu. Těší se přízni nejvíce fanoušků a předplatitelů. Spotify upoutá rovněž svým designem. Přehlednost v rámci tvorby vlastních playlistů či poslech oblíbené hudby od jiných uživatelů. Přínosem je zajisté i aplikace pro iOS a též i Android. Lze se přihlásit na Spotify i prostřednictvím facebook účtu. Poslech hudby je zdarma. Jestliže však chcete využívat další služby, je třeba si předplatit premium. Spotify nabízí k poslechu alba v den jejich vydání, což je velmi pozitivním bonusem a zajisté jedním z důvodů, proč se těší značné popularitě.