Zaujal vás litecoin a jeho těžba?

Váháte nad tím, do které kryptoměny a její těžby byste se měli pustit? Možná vás při zkoumání mnoha různých virtuálních peněz zaujal litecoin a chtěli byste se o něm něco dozvědět .

bitcoin

Litecoin je v mnoha ohledech velice podobný bitcoinu, vlastně se jedná o jeho novou, vylepšenou verzi, i když zdaleka nezaznamenala mezi uživateli nijak veliký úspěch. Rozdílem oproti bitcoinu je především algoritmus scrypt a frekvence uvolňování bloků do blockchainu. Ovšem pokud byste chtěli zabývat těžbou litecoinu, tak byste měli vědět, že co do výkonu těžebního zařízení je stejně náročná jako těžba bitcoinů, takže se při ní bez speciálního těžebního zařízení v podobě asic mineru neobejdete. O výhodnosti či prodělečnosti případné těžby se ještě před jejím započetím můžete ujistit s pomocí speciální litecoin kalkulačky, kterou naleznete na internetu.

Pokud vás však zjištěné údaje o litecoinu neuspokojí a budete dále uvažovat nad tím, která virtuální měna by se vám vyplatila těžit, vyzkoušejte třeba ethereum. Jedná se o poměrně dobře známou a ceněnou virtuální měnu, ovšem i přesto, že zájem o těžbu etherů stále roste, tak si při těžbě ještě pořád vystačíte s několika výkonnými grafickými kartami, a to je jistě dobrá zpráva.

Nicméně pokud jde o těžbu elektronických peněz, nemusíte vždy těžit pouze jednu měnu, ale můžete to také provést tak, že těžbu jednoho druhu měny doplníte ještě těžbou jiných měn.

měny

Každopádně, ať už se rozhodnete pro cokoli, tak se vám jednoznačně vyplatí si celý podnik dopředu důkladně propočítat, a když už se do něj jednou pustíte, měli byste držet krok a pružně reagovat na všechny případné změny, jakožto i průběžně modernizovat vaše těžební zařízení. Navíc, když máte možnost, je rovněž výhodné přidat se do takzvaného poolu a spojit svůj těžební výkon do větší síly s jinými těžaři.