Špatná péče o váš automobil se vám může pěkně vrátit v situacích, kdy to nejméně čekáte

Představte si naprosto ideální scénář – jedete svým vozem na dovolenou, dálnice před vámi, ještě hezkých pár kilometrů k nejbližší pumpě. Slunce svítí nad hlavou, teploměr ukazuje vysoko nad třicet stupňů a vy jen doufáte, že bude ve vaší destinaci stejně pěkně. Děti se dokonce už i zklidnily nebo vaše partnerka usnula a vy máte nyní božský klid a můžete si dokonce přepnout rádio! Perfektní. Až na jeden problém. Najednou začne automobil cukat, kontrolky začnou blikat. Rychle zastavíte někde u krajnice. Možná se i začne kouřit z motoru. Chvíli jen tak sedíte, protože se modlíte, ať je tohle jenom špatný sen. Není, zůstáváte uprostřed dálnice, míjí vás naštvaní cestující a řidiči a vy si neustále opakujete, že chcete být pěkně rychle pryč.
pavučiny v autě.jpg

Nikdy to není žádný problém, pokud jste připraveni.

Hlavně, pokud se jedná o starší vůz, musíte mít na paměti neustále to, že se může kdykoliv cokoliv stát. Jakmile se vám něco stane s novým vozem za půl milionu, který jste koupili včera, tak je něco v nepořádku, ale pokud jezdíte se stejným vozem deset let a stále se k němu chováte, jako kdyby to byl nový vůz – nedáváte tomu moc zabrat, tak se taky může stát, že vám jednou vůz vypoví službu a už se s vámi nebude mazat.
gt ford.jpg

Kvalita, šetrnost a hlavně péče

Ať už je to opravdu kvalitní motorový olej, benzín nebo nafta, lak, pneumatiky, vždycky je dobré investovat co možná nejrozumnější částku, protože pokud dopřejete vašemu vozu to nejlepší možné, odmění se vám i on sám dlouhodobým bezporuchovým stavem. Není to ale jenom olej nebo pohonné hmoty, na které se musí klást vyšší standart. Je to i celkové užívání vozu. Pokud rádi potrápíte spojku nebo děláte psí kusy, tak nemůžete čekat, že vám auto neodejde uprostřed silnice. Proto je ohromně důležité ještě kromě kvalitních olejů a pohonných hmot se také o automobil starat a to důkladně.