Terasa jako únik před světem

Vzhledem k tomu, že terasy jsou součástí domů a pozemků, poté je nutné věnovat jim stejnou pozornost jako například stavbě domů. Zkrátka naplánovat jejich stavbu do posledního detailu.

  1. měla by rozhodně zaujmout estetickým dojmem
  2. nesmíme podcenit její funkčnost
  3. rozhodně se vyplatí i její efektivní využití, zvláště pokud zvolíme správné zastřešení

V současné době výrobci nabízí rozličný materiál a mnoho různých variant. Ideální je možnost dřevěné terasy, ale ani v tomto případě nebudeme mít jednoduchou volbu. Pokud si vybereme vhodné dřevo, opět stojíme před dalším rozhodnutím, zdali se bude jednat o drážkovanou variantu nebo raději zvolíme hladkou verzi dřeva. Je pravdou, že terasové hladké prkno Gardina rozhodně nezklame ani svým vzhledem, funkčností a efektivitou.

srub

Krásně voňavé dřevo

Pokud si zvolíme sibiřský modřín, můžeme obdivovat jeho zvýrazněné letokruhy, které vyzařují jisté kouzlo. Zvláště když jsou přerušované suky. Jejich odstíny vedou od žlutobílé barvy, přes hnědou a někdy jsou zakončeny cihlovým odstínem. Tato barevná kombinace vyzařuje jistou přátelskou atmosféru a velmi příjemný vzhled. A i když se jedná o dřevo, které časem změní barvu a bude silnější hnědá barva, přesto své kouzlo hned tak neztratí.

hladké dřevo

Odolnost vhodná pro terasy

Právě tento sibiřský modřín dosahuje velkých výšek a má poměrně vysoký obsah pryskyřice. To má svůj podstatný význam, protože díky ní dřevo tak skvěle voní a rovněž to má vliv i částečně na vysokou odolnost proti povětrnostním podmínkám. Díky tomu jsou terasová hladká prkna z tohoto jehličnatého stromu nejlepší volbou pro stavbu terasy, pokud přirozeně někdo nedá přednost spíše drážkované variantě. Samozřejmě je třeba všechno dobře zvážit, propočítat a zaměřit se i na správné komponenty, aby terasa byla skutečně bezpečným místem pro odpočinek. Skvěle může posloužit i jako prostor pro setkávání s přáteli nebo rodinou.