Ohňostroje – radost nebo starost?

Většina lidí si neumí představit, že by se různé společenské, oslavné události obešli bez této zábavy, přitom si neuvědomí, jak moc škodí nejen přírodě, ale i zvířatům.
Připouštím, je krásné se dívat na oblohu plné barviček, ale za jakou cenu? Vysokou. Krom krásného výhledu mě nenapadá jediné pozitivum jako petardy obhájit. Naopak negativa na mém seznamu přibývají.
Noční ohňostroj
Podle mého názoru jsou petardy nebezpečné, díky nimž se nejen můžeme ošklivě zranit, ale klidně i něco zapálit. Můžete být sebevíc opatrnější, ale kde najdete záruku, že byly kvalitně vyrobeny a nevybouchnou vám přímo v ruce? To vám bohužel nikdo nezaručí. Kromě toho, že se můžete zranit, znečišťuje ovzduší. Ano, ovzduší znečišťují motorová vozidla, továrny, kuřáci apod., ale proč ovzduší ještě více zatěžovat?
Největší utrpení zažívají zvířata díky ohlušujícím ránám, které tento zvuk vnímají intenzivněji než my lidé. Jsou vyděšení, dezorientovaní a bohužel se stává i to, že si způsobí smrtelná zranění. Milovníci mazlíčků to můžou vidět i doma, např. u psích miláčků, kteří se rozklepou a hledají doma úkryt před ohlušujícím zvukem. V horším případě si mohou ublížit. Existují finty, jak svému domácímu mazlíčkovi situaci zmírnit, ale nebylo by lepší vypustit to úplně? Najdou se i takoví, kteří si zvuku nevšímají, bohužel jich není málo.
Zajíc v přírodě
Nejvíce druh této zábavy najdeme v době Silvestra. Nechci nikoho omezovat, ale nešlo by najít nějaké řešení, aby co nejméně omezovali ostatní? Když střílejí o půlnoci po dobu půl hodiny, tak to se dá skousnout, ale od silvestrovského rána? Nebo tři dny předem? Bezohledné!
Když si to shrneme, nejlepším řešením pro všechny by bylo, kdyby se celá tahle zábava zakázala nebo se vydala vyhláška, která by stanovila určité omezení. Kdy ne kvůli lidem, alespoň kvůli zvířatům, který kvůli tomuto rozmaru trpí.