Luxusní kované zábradlí.

Dříve v každé druhé vísce bývala kovárna. V ní měl své království kovář, který se starému poctivému řemeslu naučil u svého předchůdce, často se také profese dědila z generace na generaci. Kovář byl v obci uznávanou a ctěnou osobností. Byl nadmíru potřebný, protože koval hlavně podkovy pro koně, kteří v té době byli nepostradatelnou pracovní silou.

zábradlí

Kovář byl urostlý a statný chlap, musel mít opravdivou sílu, protože kovařina byla práce vskutku náročná. Zručnější kováři kovali také předměty ozdobné, které těšily oko nejedné místní šlechtičny a také praktické, jako různé pohrabáče a sady na údržby krbů ve vilách městských boháčů. Někdy tito kováři dostali i větší zakázky kování a věnovali se potom práci celé týdny a měsíce. Kovali ozdobné brány a ploty různých panství a zdobná zábradlí na okázalá schodiště. Kovárny vzaly dávno za své, z některých zbyl pouhý skanzen a s kováři se můžeme setkat na dobových akcích na našich hradech. Předvádějí své řemeslo nebo koníčka. Na některých školách se přece jen ještě dá vystudovat obor umělecký kovář, ale ve skutečnosti se potom tímto oborem živí málokdo. Za takovou řemeslnou výrobou stojí opravdu obrovský kus práce a fyzické zdatnosti, navíc fajnšmekrů, kteří by ocenili tuto ruční práci, ubývá.

kované zábradlí

Nicméně stále vznikají nové domy, často se honosí luxusním schodištěm a právě takovému honosnému schodišti bude jednoznačně nejvíce slušet kované zábradlí. Moderní doba ovládla i trendy v kovářské výrobě, takže ponecháme přezdobené detaily růží a barokních andělíčků minulosti a pojďme se podívat na nabídku firmy, která tyto skvosty dokáže zhotovit za neskutečně výhodných poměrů ceny a kvality. Myslím, že budete nadšeni, navíc, když zjistíte, že se můžete domluvit i na zpracování vlastní představy a to v rekordně rychlé době výroby. K výrobě jsou používané různé materiály, konečná úprava je také na vaší volbě a provedení můžete zvolit buď z kované výplně, nebo kovaných šprušlí, ale není problém obě varianty nakombinovat.