5 rad jak zvládnout stěhování

Každý z nás někdy čelí noční můře, stěhování. Jedná se o nepříjemnou záležitost, která nás stojí nejen hodně peněz, ale i času. Je ale stěhování opravdu tak hrozné? Nový byt, nebo dům může také znamenat nový začátek. Je to šance vyhodit ze svého života zbytečné věci, které jsme za léta zvládli nahromadit. Pomůže nám utřídit si naše předměty, ale i priority. Jak ale stěhování zvládnout a nezbláznit se?

  1. S balením neotálejte

První zásadou je nenechávat nic na poslední chvíli. Je lepší řešit stěhování klidně víc jak měsíc dopředu. Za tak dlouho dobu budete schopni nahromadit potřebné propriety k balení vašich cenností. Postupně pak můžete ukládat do krabic věci, které již nebudete potřebovat, například sezónní oblečení. Balení vám tak nezabere celý víkend, ale příjemně si jej rozložíte do několika kratších úseků. Hlavní je nenechávat nic na den stěhování. Vyhnete se tak zmatku, při kterém by hrozili ztráty ať už z důvodu zapomenutí, či rozbití.

Je potřeba balit systematicky. Nesmíte házet do krabice vše, co vám přijde pod ruku. Stejný typ věcí dávejte k sobě a hlavě nezapomeňte krabice popisovat. Ušetří vám to čas při rozbalováním.

Systematizace

  1. Najděte na stěhování pozitivum – vykonejte čistku vašich věcí

Využijte stěhování k utřídění vašich předmětů. Většina lidí nemá sílu vyhazovat své předměty kvůli citové vazbě. Zpravidla to znamená, že máme byt přeplněný věcmi, které vůbec nepotřebujeme. Je třeba hodit za hlavu emoce a udělat velkou čistku. Stačí využít pravidlo: Použil/a jsem tuto věc v posledním roce? Jestli ano, můžu ji spokojeně dát do krabice. Při záporné odpovědi je ortel jasný, popelnice.

  1. Nešetřete s balícími pomůckami

Rozhodně není pravda, že při každém stěhování musíte přijít o vaše věci z důvodu rozbití. Musíte ale počítat s řádným balením. Nakupte si bublinkové fólie, které využijete na křehké předměty. Ostatní věci můžete zamotat do novin. Rozhodně nepřetěžujte kapacitu krabic, balíčky také musí být dostatečně zapečetěné lepící páskou.

Nepřetěžujte své krabice

  1. Stěhovací služba je vaše cesta

Na stěhování nešetřete. Jestli je to z vašeho finančního hlediska alespoň částečně možné, rozhodně se vyplatí investice do stěhovací služby. Nejenže vám zaručí přemístění vašich věcí bez jejich poničení, ale můžete si od nich propůjčit i stěhovací materiály na balení. Některé služby nabízí i zabalení. Nemusíte se tak o nic starat. Stěhování na vlastní pěst se opravdu nevyplácí. Nejenže vám to zabere celý den, zničí vaše záda a namůže všechny svaly, ale dost pravděpodobně rozbijete váš cenný nábytek.

  1. Nevěřte mýtům

Ani byste nevěřili, kolik existuje mýtu o stěhování Odnesto. Myslíte, že rady, které vám byly sděleny vašimi známými jsou nutně pravdivé? Rozhodně ne. Nejrozšířenějším je mýt, který navádí lidi, aby se stěhovali o víkendech. Je tedy třeba důvěřovat, ale prověřovat.