Jak vybrat sluchátka?


Máme na výběr několik druhů sluchátek:
·         K počítači – jsou doporučena sluchátka s hlavovým mostem. Při delším poslechu oceníme pohodlí a kvalitu zvuku. Můžeme si vybrat sluchátka herní, kancelářská s mikrofonem a pro domácí poslech.

·         K televizi – koupíme drátová sluchátka s dostatečně dlouhým kabelem. Jsou s dosahem od 3 metrů, která však mají omezenou volbu pohybu kabelem a bezdrátová bez omezené volby pohybu s dosahem až 100 metrů. Využijeme je tehdy, když nechceme být rušeni nebo my nechceme rušit ostatní členy rodiny. Lze je využít i při snížené hlasitosti televizoru.
běh se sluchátky
·         K telefonu, na ven, na cesty– jsou vhodná sluchátka menší a lehčí, která nám nebudou překážet v činnosti. Mezi nejběžnější patří pecky a špunty, které bývají vybavenamikrofonem a tlačítkem pro příjem hovoru z telefonu bez jejich odnímání. Jsou vhodná k cestování MHD a vlakem. Pokud během cesty hodně telefonujeme, budeme potřebovat sluchátka s mikrofonem a tlačítky umožňující telefonovat. Jsou skladná a nezaberou moc místa v zavazadle.

·         Sportovní – nejvhodnějším řešením jsou špunty, které tlumí okolní zvuk a dobře v uších drží. Některá jsou vybavena zvýšenou odolností proti vlhku a potu. Je velmi důležité, pro jaký typ sportu chceme sluchátka použít. V posilovně můžeme využít sluchátka s hlavovým mostem, ale při běhání potřebujeme takové, které nám z hlavy nespanou. Tuto podmínku splňují sluchátka s klipem za uši nebo fixací do uší.
call center
·         Hi-Fisluchátka jsou určena zejména pro nejnáročnější milovníky kvalitní hudby s vysoce přesným zvukovým podáním. Jsou vyrobena z těch nejkvalitnějších materiálů, jako je chrom, hliník, vzácné dřevo nebo jehněčí kůže.
Hi-Fi sluchátka lze použít ke všem výše uvedeným činnostem ve všech provedeních. Ovládání hlasitosti na sluchátkách nebo jejich kabelu je velmi užitečnou vlastností.