Vložte dostatek energie do dobrého klima firmy


Každý, kdo se ocitl ve funkci manažera firmy, nebo jiného pracoviště, Vám potvrdí, že práce s lidmi je nejhorší. Je to pochopitelné. Každý z těchto lidí je jiný, má jiné potřeby a jiné ambice. Přesto je důležité udržovat kvalitní pracovní vztahy a dobré klima firmy.

skupina(1)

Jak se o dobré pracovní vztahy staráte Vy?

  • Máte Vy všechno pěkně promyšlené?
  • Je pod Vaším vedením všechno v pořádku?
  • Stmelujete pracovní kolektiv všemi dostupnými prostředky?
  • Vyhlašujete občas mimopracovní zábavu pro všechny zaměstnance?
  • Splňují Vaše aktivity v tomto směru svůj účel?

Pokud si hrdě odpovíte na všechny otázky ano, potom je vše v pořádku. Pokud ale tomu tak není, určitě se Vám bude hodit informace o nevšední lasergame! Jste člověk na svém místě, proto jste si vědom toho, že lidé se nejlépe poznají při hře. Vyhlaste tedy večerní zábavu v podobě návštěvy laser arény, kde se lasergame mohou zúčastnit Vaši podřízení ze své vlastní vůle. Vy jim ale musíte jít příkladem.
Při laserové hře získáte Vy i Vaši podřízení:

  1. zaměstnanci se dokonale pobaví, a zároveň zapomenou na pracovní povinnosti, což je pro ně obrovským darem,
  2. Vy si můžete během hry udělat obrázek o lidech, kteří nyní zastávají nějakou pracovní pozici, i z jiného úhlu pohledu.

DSC_0208
Nejen Vy, ale i zaměstnanci mezi sebou zjistí pravou tvář svých spolupracovníků. Uvidí své kolegy v docela jiné pozici. Ať už budou nová zjištění kladná, nebo záporná, vždycky je dobré vědět, na čem jste. Kolega, který je jinak po celou dobu pracovní doby skloněn nad papírováním, se zde může projevit, jako dravec, který touží po výhře. A nakonec také vyhraje. Nebo naopak. Dravec v práci se projeví, jako méně schopný bojovník.

Pro Vás může být jedinečná lasergame klíčovým posouzením schopností lidí, čili Vašich podřízených.
V každém případě se ale pracovní kolektiv lépe pozná a mnohdy se na takových akcích utvrdí přátelství mimo práci, nebo najdou přátelství nová. A to má kladný dopad i na každodenní setkávání na pracovišti. Přemýšlejte tedy také o této aktivitě, až budete plánovat nějaká mimopracovní setkání.