Slavní v boji za realitu

Časy, kdy byly v módním průmyslu žádané pouze ženy a dívky se zažitým kultem krásy, tedy s mírami 90-60-90, už jsou dávno pryč. Nyní posilují svou moc ženy, které ukazují, jak vypadá reálné ženské tělo, pokud není upraveno šikovným grafikem, nedodržují-li drastické diety, které jsou mnohdy na hranici s hladověním a netráví nejméně dvě hodiny denně ve fitness centru. Tady máte pár osobností, které tento postoj zastávají.
socha silné ženy
Ashley Graham
Je třicetiletá Američanka a nejznámější plus size modelka na celém světě. Je také skvělým příkladem toho, že ženy s křivkami se skutečně nemají za co stydět. Právě naopak. Ashley předvádí na newyorském fashion weeku, byla podle ní vyrobena panenka Barbie a spolupracuje s celou řadou celosvětově známých značek.
Rihanna
Tato známá barbadoská zpěvačka bojuje za ženskou různorodost a ženské tvary. Nicméně to ukázala i při představené své nové kolekce spodního prádla značky Fenty, kdy použila k vystavení figuríny plus size velikostí, za což od svých fanoušků získala vlnu chvály. To ale není Rihannin první počin. Už delší dobu navrhuje spodní prádlo pro tento typ žen (značka Savage x Fenty). Prosazuje totiž, že každá žena má právo být sexy.
Nike
Celosvětově známá značka sportovního oblečení si uvědomila, že sport nemají rády pouze ženy typu kost a kůže. Proto značka začala roku 2017 vyrábět oblečení i ve velikostech plus size. Od začátku července tohoto roku také ve své prodejně v Londýně poprvé předvedli i figurínu v této velikosti. Rozhodla se, že bude podporovat rozmanitost ve sportu.
přehlídka modelek
Demi Lovato
V období puberty trpěla depresemi kvůli své postavě. Držela drastické diety, aby na svých vystoupeních vypadala co nejhubenější. Dnes už si Demi s takovými věcmi hlavu nedělá. Své tělo přijala takové, jaké je a hrdě ho na jevišti vystavuje v odvážných modelech. Další takto známou zpěvačkou je i Bebe Rexha nebo u nás Ewa Farna.