Myslete na nejmenší detail

Jako správný podnikatel musíte vědět něco málo také o psychologii prodeje. Nebo jste možná jeden z těch vyvolených, který má intuici, a tím pádem naprosto přirozeně ví, že již prvním setkáním s klientem v dokonalém prostředí je krokem pro úspěšné zahájení spolupráce, o kterou opravdu stojíte.

Neuspořádanost kancelářských prostor obchodní partnery odradí.
Vžijte se do role klienta, který se ocitne ve Vaší kanceláři a prostředí, ve kterém má ujednat obchod, na něj nějakým způsobem působí. Dubový stůl plný papírů, skříňky ze dřeva březového, koberec na některých místech prošoupaný, zásuvky a vypínače zašedlé, jakoby právě sebrané ze všech koutů světa. Židle každá jiná, stejně jako tomu je u zásuvek a vypínačů. Do toho kovové kartotéky z dob krále Klacka. Nic moc, viďte?

světýlko v žárovce

Ale když na místě svého klienta vstoupíte do elegantní místnosti, která je uspořádaná ve všech směrech, to je docela jiný pocit.

Zásuvky a vypínače jsou tak neviditelné, ale přitom svým vzhledem naprosto elegantní. Klienta určitě, a to naprosto mimoděk, kladně naladí ke sjednávání obchodu. Stejně, jako židle, nebo křesílka ve stejném stylu. I ostatní nábytek bude ze stejného dřeva. I když bude Vaše kancelář už několik let používaná, vždycky bude vypadat, jako právě zrekonstruovaná.

velká zásuvka

Při tvoření prostor k přijímání klientů, nebo obchodních partnerů je dobré myslet na sebemenší detail v místnosti. Ten je součástí celku, který na člověka nějakým způsobem vždycky působí. A když zvolíte, např. elegantně vypadající sadu zásuvek a vypínačů tak, že udržování v čistotě je snadné, potom se o svou kancelář nebudete muset několik dalších let vůbec starat. Oblé strany a žádné zbytečné záhyby s ozdobnými rýhami na zásuvkách, nebo vypínačích nebudou trápením pro uklízecí četu.

Jen dbejte na to, abyste zařizování přijímací prostor nezanedbali ani v těch nejmenších detailech.