Jak si dobít ztracenou energii a vitalitu

Vliv prostředí, které člověka obklopuje a ve kterém žije, může působit na jeho zdraví buďto kladně, nebo ho začne něčím zatěžovat a tím mu škodí. Toto napětí se u něj může projevit například jako strach, bezmocnost, člověk přestává být tak nějak vyrovnaný. A zde můžeme hovořit o negativním stresu.

Není každý jedinec odolný vůči zatěžujícím událostem, může se jednat například o nemoc, ztrátu zaměstnání, úmrtí v rodině, rozchod s partnerem. A v současnosti zvlášť, kdy se cítí být omezován ve svém životě, který ještě před rokem byl ten normální.

Možná Vás častěji bolí hlava, špatně spíte a snad ani o sex už neprojevujete takový zájem, jako dříve. A nebo se cítíte unaveni a přitom nemáte nějakou nadměrnou fyzickou zátěž.

Co se s tím dá dělat?

Lepidium_meyenii

Přijměte prosím od nás malou radu a pomoc ve formě nabídky jedné superpotraviny, která vám pomůže k nové energii – jak fyzické, tak hlavně psychické. Žádná chemie, zase nastoupí příroda v podobě bylinky. Jmenuje se Maca – řeřicha peruánská (lat. lepidium meyenii).

Lidově se jí říká peruánský ženšen. Tato bylina roste v peruánských Andách a snad proto je její složení doslova unikátní. Šetrným způsobem (sušením a následně mletím) se zpracovává pouze její kořen.

maca prášek

Maca, řeřicha peruánská má v sobě tolik živin, že jako doplněk stravy vám dodá velké množství vitamínů, proteinů, antioxidantů, minerálů a zvlášť velké množství rostlinných estrogenů (fytoestrogeny). Zvlášť tyto rostlinné estrogeny (hormony) ovlivňují zdravý cévní systém a srdce, zlepšují chuť na sex, pomáhají ženám při menopauze a mají dost velký vliv na hubnutí.

V našem e-shopu naklíčeno.cz vám nabízíme BIO kvalitu MACA v prášku i v tabletách.

Měli byste mít ale na paměti, že každý doplněk stravy by se měl užívat podle návodu. Ženy, které chtějí mít děti, by tento doplněk stravy neměly užívat, protože fytoestrogeny negativně ovlivňují plodnost. V tomto případě je dobré se poradit s lékařem.