Domácí je prostě nejlepší

Nejen v létě, ale i v zimních měsících si určitě rádi pochutnáte na zmrzlině a své blízké tak můžete překvapit vlastnoručně vyrobenou domácí zmrzlinou.
růžová zmrzlina.jpg
Zrození zmrzlinové dobroty
Pokud se budete držet doporučovaného postupu, určitě se vám podaří výborná zmrzlina, která bude nesrovnatelně lepší a chutnější, než ta kupovaná. A kdo zkusí, už nikdy nebude chtít jinou.  Zmrzlina tuhne v mrazu, to víme všichni, ale k tomu, aby byla jemná, stačí jednoduchý trik, tím je míchání, delší dobu a pomalu směs míchejte, tím docílíte kýžené jemnosti a nadýchanosti, použít můžete úplně obyčejnou metličku a směs postavte do nádoby naplněné ledem. Míchání a celkovou přípravu vám usnadní domácí spotřebiče určené konkrétně na výrobu zmrzliny, jejich nevýhodou je to, že dokáží zvládnout vyrobit pouze omezené množství (maximálně ¾ kilogramu).
zmrzlina a borůvky.jpg
Jednoduše, rychle a bez přístroje
Většina z vás není vlastníkem výrobníku zmrzliny, ale bez toho se obejdete. Ovoce, dle vlastní libosti, může být i zmrazené, rozmixujte a pak přidejte něco mléčného (jogurt, mascarpone, tvaroh), prostě fantazii se meze nekladou. K vyladění chuti můžete přidat nastrouhanou hořkou čokoládu, oříšky, kvalitní kakao, kokos, vanilkový lusk, žloutek nebo menší kousky ovoce (kdo má rád), vyhněte se přislazení bílým cukrem, místo toho použijte cukr třtinový nebo med. Obejdete se i bez chemických potravinových doplňků, ty najdete v každé kupované zmrzlině, když je nepotřebovaly naše babičky, zvládnete to bez nich i vy. Základem opravdu luxusní zmrzliny by měla být kvalitní smetana, která by měla zrát po dobu alespoň šesti hodin při teplotě kolem dvou stupňů Celsia. Pravá zmrzlina by neměla mít obsah tuku více jak sedm procent.
Loučím se s vámi pozdravem zmrzlinářů, a to i těch domácích Ať vám slunce svítí! a přeji šťastné a veselé zmrzlinování.